BİYOGRAFİSİ

1956 yılında Adıyaman’da doğdu. İlkokuldan İtibaren tiyatro eğitimi aldı ve 1968 yılında ilk kez bir tiyatro oyunu ile sahneye çıktı.

Adıyaman’da bütün sosyal faaliyetlerin vazgeçilmez isimlerinden biridir. Ayrıca şiir okuma konusunda sayılı isimlerdendir. Uzun zaman tiyatro sanatçısı Doğan Ayhan’la sahne almış ve oldukça başarılı olmuştur. Yapmış olduğu çalışmalarla Adıyaman kültürüne ve halk müziğine önemli katkılar sağlamıştır. Adıyaman’da çeşitli tiyatro sahnelerinde rol almıştır.

1970’li yıllarda Yeşilçam’da yardımcı oyunculuk yaptı. 1980’li yıllarda Adıyaman’da ve çevre illerde çeşitli turnelere katılarak tiyatro ve şovmen olarak sanatını devam ettirdi. Aynı zamanda bu yıllarda Hürriyet Gazetesinin Güneydoğu muhabirliğini yaptı. Adıyaman sanat ve tiyatro çalışmalarını ulusal gazetelerde yayınlanmasını sağladı. Müzik yapımlarında ve tanıtım promosyonlarında dublaj ve seslendirme sanatçısı olarak anons ve ses dublajları yaptı. Sanatçı halen Adıyaman Belediyesinde zabıta memuru olarak görev yapmaktadır.

SANATÇININ RESMİ

REKLAM