BİYOGRAFİSİ

Selçuk Murat Kızılateş 1972 yılında Erzurum’da doğdu. İlkokulu Erzurum’da, ortaokul ve liseyi Ankara’da okudu. Yüksek öğrenimine Trabzon’da devam etti.

Babasının da etkisiyle küçük yaşlardan itibaren müzikle ilgilenmeye başladı ve bağlama çalmayı öğrendi. Daha sonra İhsan Öztürk’ten nota ve solfej eğitimi aldı. Kısa sürede kendini geliştirdi ve üniversite döneminde Devlet Tiyatroları için hazırlanan bir oyunun müziğini yaptı.

Selçuk Murat Kızılateş 1996 yılından itibaren TRT Ankara Radyosunda çalışmaya başladı. 2006 yılından beri Kültür Bakanlığı bünyesinde görevine devam eden Kızılateş bu süreçte çeşitli radyo ve televizyon programlarında, saz sanatçılığının yanında, aranjör, müzik yönetmeni ve danışmanlık yaptı.

Selçuk Murat Kızılateş müzik yönetmeni veya saz sanatçısı olarak Türkiye’nin değişik yerlerinde birçok etkinliğe katıldı.

Kızılateş hem kendi hazırladığı değişik kültür/müzik projelerini hayata geçirdi, bunlara bağlı olarak albümler hazırladı, hem de birçok sanatçının albümlerinde müzik yönetmenliği yaptı.

Selçuk Murat Kızılateş, İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosunda saz sanatçısı olarak görev yapmaktadır.

SANATÇININ RESMİ

REKLAM