BİYOGRAFİSİ

Adıyaman tarihinde, eserleri TRT Repertuvar Kurulundan geçmiş ilk ve tek Türk Sanat Müziği bestekarı Av. Fahri Bildik, Adıyaman doğumludur.

İlk ve orta öğrenimini Adıyaman’da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Çocukluğundan beri musikiye olan sevgisini üniversite öğrenciliği sırasında da devam ettirdi.

1965’li yıllarda İstanbul İleri Türk Musikisi Konservatuvarı’na devam etti, o dönemde konservatuvarın şefi Devlet Sanatçısı Dr. Teoman Önaldı’dan, ud ve genel musiki dersleri aldı. Adıyaman’da avukatlığa başladığı günden beri musiki çalışmalarına da devam etmiştir. Adıyaman Musiki Derneğinde uzun yıllar koro şefi olarak görev yaptı ve bu süre içinde her yıl Türk Sanat Müziği konserlerinin verilmesini sağladı. Çeşitli makamlarda bestelediği kırkı aşkın şarkısı vardır. Ayrıca birçok şarkı sözü ve şiiri bulunmaktadır.

Türk Sanat Müziğini Adıyaman’da sevdiren Bildik, halen Adıyaman Üniversitesi Adıyaman Eğitim Fakültesinde Türk Sanat Musikisi dersleri vermektedir.

SANATÇININ RESMİ

REKLAM