BİYOGRAFİSİ

1973 yılında Ordu Korgan’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ordu’da tamamlayan Beyoğlu’na, Elazığlı olan ilkokul öğretmeni, müziğe olan ilgisini fark edip bu konuya yönelik ilk desteği veren kişi oldu.

1987 yılında İstanbul’a yerleşerek bir tekstil şirketinde çalışmaya başladı ve dört sene devam etti. 1993 yılında M.E.B. Özel Arif Sağ Müzik Merkezinden almış olduğu eğitimini tamamlayarak müzik hayatına profesyonel olarak geçiş yaptı.

1995 yılında Kütahya’da vatani görevini tamamladı. 2002 yılında ilk deneyimi olan Radyo Çağ’da “Türkülerle Anadolu” adlı türkü programını hazırlayıp sundu. 2003 yılında Meltem Radyoya TV’de “Türküce” adlı programlarını hazırlayıp sundu. 2003 yılının son aylarında Moral FM’de her Cuma 22:30 saati itibariyle yayınlanan “Türkü Harmanı” adlı Türk Halk Müziği ve Özgün Müzik içerikli programını hazırlayıp sundu. Halen devam etmekte olan bu programla Beyoğlu, bir çok türkü dostunun gönlünde büyük yer edindi.

2004 yılında Öncü Müzik etiketiyle “Deli Başım” adlı ilk albümünü müzik sevenlerin beğenisine sundu. On bir türküden oluşan albümünde kendisine ait, “Gül Yüzlüm”, “Karlı Dağlar”, “Nereye İstanbul’um” ve “Yeni Yılın Kutlu Olsun” adlı dört eseri bulunmakta. İlk klip çalışmasını kendi yöresine ait olan “Hekimoğlu” adlı türküyle gerçekleştirdi.

Seviyeli sanatı ve kişiliğiyle takdir gören, tüm yeniliklere açık olarak, yörelere ve ülkeye kültür hizmeti vermeyi, söz ve beste çalışmalarına devam ederek insanlara sevgiyi, barışı, özgürlüğü sunmayı kendisine ilke edinen Beyoğlu, herkesin anlayacağı dilden, sanatı evrenselliğe taşımayı görev bilerek, uzun yıllar Türk Halk Müziğine emek ve gönül verenlerin izinde yürümeye devam etmektedir.

SANATÇININ RESMİ

REKLAM