Ahmet Terzioğlu

BİYOGRAFİSİ

1952 yılında Erzincan’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümünü bitirdi. 1983 yılında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi oldu.

Daha öğrencilik yıllarından itibaren müzikle ve özellikle de halk oyunlarıyla ilgilenen Terzioğlu, ‘Türk Halk Oyunlarında Figürlerin Sembolik Anlamı ve Eğitimde Rolü’ konulu çalışmasıyla yüksek lisansını, ‘Türk Folkloru İçinde Halk Oyunları Oynayanların Psiko-Sosyal özellikleri ve Oyunların Şahsiyet Gelişmesinde Etkisi’ konulu çalışmasıyla da doktora tezini tamamladı.

Marmara Üniversitesinin çeşitli sportif, sosyal ve kültürel faaliyetlerinde görev aldı. Çeşitli ülkelerde düzenlenen folklor festivallerinde oyuncu, öğretici ve idareci olarak katıldı.

1995 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi, Erzincan Eğitim Fakültesine öğretim üyesi olarak atandı ve bir süre ‘Dekan Yardımcılığı’ yaptı. Halen, kurduğu Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Başkanlığı görevini yürüten Terzioğlu Erzincan Musiki ve Folklor Derneği kurucuları arasında yer aldı ve bu derneğin müzik çalışmalarına faal olarak katılmaktadır.

SANATÇININ RESMİ

REKLAM